Lietuvybė inside

LT insideNeseniai atlikau vieną dalyką, kurį nemaniau, kad kada nors darysiu – namie įsidiegiau lietuviškus windows’us 😀 Negana to ir lietuvišką Operą, ir lietuvišką μtorrent ir dar daug kitų programų, kurios yra lokalizuotos. Tad maniškis kompiuteris dabar pilnas tokių žavių terminų kaip „valdymo skydas“, „numatytosios programos“, „windows sargyba“ ir pan. Hard-core kompiuteristas prisėdęs prie jo turbūt gautų infarktą.

Ne, nesu išprotėjęs lietuvių kalbos fanatikas, skelbiantis, kad nuo šiol laptopus vadinsime tik skrietiniais, tinkinsime darbalaukius ir t.t. Galėčiau netgi išdidžiai save vadinti old-school’eriu. Pirmąją paskalio programą rašiau po DOS 4.0 dar gūdžiais 1993-aisiais, kai net pelė prie kompiuterio atrodė nematytas stebuklas. Ir vis dėlto sulietuvinau, nes:

  • Nėra nė vienos rimtos priežasties, kodėl anglų kalba turėtų išskirtinę teisę dominuoti kompiuteriniame pasaulyje. Lietuviški terminai, nors ir skamba juokingai, bet turi pilną teisę gyvuoti ir būti naudojami. Lygiai kaip ir rusiški, japoniški bei visi kiti.
  • Tam tikra prasme lietuvybė kompiuteryje man yra stilingas ir mielas elementas. Šį efektą sukelia žinojimas, kad du sunkiai suderinami dalykai likimo ironijos dėka vis dėlto atsidūrė toje pačioje vietoje. Nes tada gimsta kažkas įdomaus. Kaip pvz blondinė su katana filme „Kill Bill“.

Taip pat džiugu, kad ši kalba braunasi ir į kitas sritis. Jau nebestebina lietuviškai dubliuoti filmai kino teatruose. O štai visai neseniai pasirodė ir pirmieji lietuviški anime titrai. Nuostabu, kad tai atliko grynai entuziastų ratas savo laisvalaikiu. Taip miela, kad net nusprendžiau prie jų prisijungti. Gantabatte ^_^

5 comments On Lietuvybė inside

Palikite komentarą:

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas

Site Footer