XXI amžiaus gadgetai

Man vis dar kartais nejauku būna apsiprasti su mintimi, kad gyvenu jau pačiame tikriausiame XXI amžiuje 🙂 Matyt tai kažkaip susiję su vaikystėje skaitytomis fantastikos knygomis, kuriose patys nuostabiausi dalykai rodos buvo ranka pasiekiami vos peržengus 2000-ųjų slenkstį. Deja taip neįvyko: turistinės kelionės į mėnulį ir skraidantys automobiliai vis dar tolimas miražas, namų apyvokos robotai ir dirbtinis intelektas taip pat. Kai apsidairau aplinkui, mane supa vis dar tie patys daiktai iš XX amžiaus – tik gerokai plonesni, stilingesni ir žinoma su interneto prieiga (heh, netgi prie tinklo prijungti šaldytuvai nebeatrodo toks absurdiškas dalykas kaip anksčiau).

Viena iš sričių, kur galėtų būti ženklesnis progresas, tai robotizuoti namų apyvokos daiktai (negi sakysi augintiniai). Keletą įdomių pavyzdžių radau tinkle. Vienas iš jų Sony Rolly. Tai muzikos grotuvas, kuris dar moka ir pašokti į taktą 😀 Mielai tokį įsigyčiau, jei kaina būtų žemesnė (šiuo metu ~400$).


Dar vienas įdomus eksponatas yra triušio pavidalo ir vadinasi Nabaztag. Šis daikčiukas sugeba ne tik simpatiškai kraipyti savo ausis, bet ir per namų wi-fi prisijungti prie interneto. O tada jis gali pranešti apie gautus el. laiškus ir juos perskaityti balsu, taip pat naujienas, RSS, Twitter žinutes, informaciją apie orus, pagroti jūsų mėgstamą dainą ir t.t.

2 comments On XXI amžiaus gadgetai

  • Na taip, šiuo metu dauguma technologijų ne keičiamos, o „turbinamos“. Pavyzdžiui : Kompiuteriai vis mažėja tuo pačiu galingėdami, mp3 playeriai vos įžiūrimi ir pan. Visgi XXIa. yra nano-technologijų amžius, būtent jų pritaikymas mane šiuo metu labiausiai domina. Per ateinančius 20metų turėtų įvykti milžiniškas šuolis, bent jau šito aš tikiuosi ir laukiu.Baisiai įdomu, kaip gali šių technologijų dėka pasikesti kasdienis žmonių gyvenimas, o gal netgi išvystume didesnių – socialinių, visuomenės santvarkos ir pan pasikeitimų.

  • Man kaip baltu triusiu ir gadgetu obsesija pasizyminciai asmenybei, tai tie triuseliai nabaztag jau seniai kele dideli susidomejima ir ebay ju turi uz kapeikas, taciau kai pasiziuriu i savo useless poken’a besivoliojanti ant darbo stalo, tai susimastau ar kiskelio neistiks toks pat likimas 😉 any how, some gadgets are cool, but pritty useless.

Palikite komentarą:

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas

Site Footer