Ką mes žiūrime #3

MoviesDaug laiko nutekėjo nuo paskutinės kino apžvalgos. Tad ką gero pavyko išvysti žydruose, baltuose ir visokiuose kitokiuose ekranuose pastaruoju metu?

Filmai:

  • Inglourious Basterds (2009) – naciai alternatyvioje visatoje. Apie Tarantino, šio filmo režisierių, viena ar kita ausimi jau girdėję beveik visi. Nuoširdžiai žaviuosi dauguma jo darbų, o šį kartą irgi buvau pamalonintas. Žiaurumai – yra; epiniai monologai – yra; netikėtos atomazgos – yra. Tik siužetas kiek silpnesnis nei Kill Bill ir trūko ryškesnio moteriško personažo. 9/10.
  • District 9 (2009) – mokslinė fantastika realybės šou stiliumi. Iš šito tikėjausi gerokai daugiau ir žiauriai nervino, kad visi personažai be jokios vaizduotės ar nors kiek sudėtingesnių emocijų. Na ir dar loginės skylės, kad kosminį laivą galima išmokti pilotuoti per 20 sekundžių. Pastebėjau, kad tiems, kuriems patiko Basterd’ai, nepatiko District’as – ir atvirkščiai. 7/10.
  • The International (2009) – trileris su bankais. Šis filmas patraukė mano dėmesį dėl savo temos ir režisieriaus Tom Tykwer (“Lola rennt” 1998). Galima pasigėrėti įspūdingais kadrais iš visos Europos ir puikiais aktoriais – vien Naomi Watts ko verta. Pati istorija kiek per daug supainiota ir, deja, neatsakys į klausimą, kur dingo visi pinigai (nors tema tikrai pataikė į nūdienos aktualijas). Pirk prekę europietišką. 7/10.
  • The Life Before Her Eyes (2007) – kada gi prasidės mūsų gyvenimai? Umos Thurman trūko Basterduose, o čia ji nuostabi kaip visada. Filmo siužetas tikrai stiprus ir netgi sakyčiau sukrečiantis. Nedažnai šiais laikais pasitaiko, kad nesugebėčiau atspėti atomazgos. Užduoda daugiau klausimų, negu pateikia atsakymų. 10/10.
  • Gandhi (1982) – žymiausio visų laikų indo biografija. Kadangi draugai susiruošė pakeliauti po Indiją, tai susipažinome su šia šalimi iš anksto per filmus. Įdomu buvo pažvelgti į didžio žmogaus gyvenimą ir filosofiją, nors knyga matyt atskleistų žymiai daugiau. 8/10.


Anime:

  • Higashi no Eden (2009) – šviežias oro gūsis iš Japonijos. Sužavėjo tiek ypač realistiški personažai, tiek grafinis pateikimas, tiek siužetas. Neabejotinai vienas geriausių šių metų darbų. Duokite daugiau. 10/10.
  • Bakemonogatari (2009) – dar vienas stiprus naujokas. Prie jo pasidarbavo Sayonara Zetsubou Sensei kūrėjai, todėl grafika smarkiai stilizuota. Dialogai vietomis verčia iš koto, o siužetą galima būtų apibūdinti kaip siaubo draminę komediją su erotikos elementais. 9/10.
  • Spice and Wolf II (2009) – dar vienas sezonas Europos viduramžių romantikos. Deja, vietomis toooks lėtas, kad gelbsti tik fantastiškas piešimas. Ir Horo lyriniai nukrypimai. 7/10.

3 comments On Ką mes žiūrime #3

Palikite komentarą:

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas

Site Footer