Asmeninių finansų valdymas

Nežinau.lt įrašas apie asmeninių išlaidų sekimą ir biudžetavimą paskatino mane pasidalinti savo žiniomis. Finansų temai kol kas nebuvo skirta dėmesio mano tinklaraštyje, nors šia sritimi domiuosi gana daug ir jau ilgai. Mat apie pinigus norisi rašyti rimtai 🙂 Turiu suplanavęs visą seriją straipsnių: asmeninių finansų valdymas, krizė, investavimas. Taip pat daug įdomių diskusijų nuolat vyksta puslapiuose spekuliantai.lt ir traders.lt, kur galima rasti ir nemažai mano pasisakymų.

Šiandien norėjau pristatyti – kaip galima automatizuoti lietuviškų ebankų duomenų importą į tokias finansų valdymo programas kaip MS Money / Quicken. Pilnas straipsnis patalpintas čia.

Jei finansų apskaitai naudojate MS Money / Quicken programas, tai yra patogus būdas importuoti jūsų tranzakcijų duomenis tiesiai iš lietuviškų ebankų puslapių (SEB, Swedbank, ir t.t.). Jis sutaupys jums daug laiko, paprastai gaištamo čekių suvedinėjimui į programą.

Tam reikia kompiuteryje pasiruošti pagalbinę programą MT2OFX (nemokamai galima gauti čia). Jos veikimui dar reikia nurodyti duomenų importavimo script’ą jūsų naudojamam bankui. Kai kurias finansų institucijas programa supranta pati, o kitoms (ir Lietuvos) reikia pasigaminti pačiam. Turint šiek tiek programavimo žinių, tai nesunku: čia galite atsisiųsti mano parašytą variantą Swedbank. Analogiškai galima sukurti importavimo script’us ir kitiems lietuviškiems bankams / maklerinėms.

P.S. atkeliavusiems iš nežinau.lt – „tamagotchi“ iš tiesų skiriasi nuo „tamagochi“ 😉

1 comments On Asmeninių finansų valdymas

Palikite komentarą:

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas

Site Footer