Dar vienas atradimas mano asmeniniame pasaulio žemėlapyje. Turiu savo taisyklę – per metus aplankyti po vieną naują šalį. Taip nutiko, kad šiais metais jų net keturios 😀

Ruošiantis kelionei labai padėjo atsiliepimai iš road.lt. Suplanavome per savaitę laiko aplankyti Porto, Lisaboną ir mažesnius miestelius, kurie įsiterpę tarp jų: Sintra, Peniche, Obidos. Šiems išsinuomavome automobilį (63 EUR už dvi paras). Turistams dar gali būti įdomu Fatima, Cabo de Roca, Tomar, Nazare, bet viskam tiesiog nebuvo laiko. Reikėjo jo surasti dar ir pajūryje pagulėti 😉

Lėktuvo bilietai vasaros sezonui kainavo apie 1300Lt. Tiesa nemalonų pokštą iškrėtė greitai.lt rezervavimo sistema. Mat nusprendžiau į priekį skristi į vieną oro uostą, o grįžti iš kito – sistema patikino, kad tai kainuos tik nežymiai brangiau nei skrendant per tą patį miestą. Ir kai sėkmingai įsigijau vieną bilietą, po kelių minučių ji netikėtai pareiškė, jog pigiausias atgalinis variantas kainuos net 4 kartus brangiau !!! Tai bent infliacija 🙂 Teko suktis iš situacijos ir grįžtant praleisti vieną naktį Kopenhagoje.

Mėlynos Portugalijos plytelės Šlaitas
(Porto)

Portugalija mus pasitiko šiltai: 25-30 laipsnių ir puikiu oru. Pirmiausia aplankiau Porto – miestas garsėja savo tiltais, nuostabiu senamiesčiu ir vyno rūsiais. Čia yra gaminamas pasaulyje garsus portveinas (Porto wine). Susidarė įspūdis, kad portugalų miestai – vienos kalvos, nusiplūkiau po jas laipiodamas. Beje ši šalis yra viena iš nedaugelio Europoje, kurios teritorijos nepalietė pasauliniai karai, todėl senieji pastatai ypač gerai išsilaikę. Vaizdai nuostabūs ir kalba patys už save.

Dom Luis tiltas Porto šlaitas

Slėpynės Tamagochi papludimyje
(Porto miestas ir papludimys)

2 comments On Portugalija 2008

  • Taip, GPS yra labai pravartus užsienyje. Man Lenkijoje puikiai pasitarnavo šis derinukas: Pocket PC su TomTom ir Holux GPS imtuviukas (dabar jie < 200 Lt kainuoja).

  • I happen to be writing to make you understand of the terrific encounter my cousin’s daughter had visiting your site. She noticed numerous issues, which include what it is like to possess an amazing giving mindset to let most people without problems fully understand chosen impossible subject areas. You undoubtedly did more than our own expectations. Thanks for offering those productive, trusted, explanatory as well as cool thoughts on this topic to Lizeth.

Palikite komentarą:

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas

Site Footer