Bendravimo grupės

imageLygiai prieš metus atlikau įdomų eksperimentą – užsirašiau lankyti psichologinę bendravimo grupę. Vyliausi išmokti geriau susikalbėti, tapti patrauklesniu merginoms ir pan 😉 Bet iš tiesų tai neturėjau mėlyno supratimo kas ten vyks, tik jaučiau, kad gali būti naudinga.

O susirinko devyni žmonės, nelabai tesiskiriantys nuo tų, kuriuos kasdien sutinkame gatvėje. Su savo unikaliomis istorijomis, problemomis ir džiaugsmais. Visi kiek sutrikę, nežinantys ką čia dabar reikės daryti. Ir nedrąsiai ėmė pasakoti apie save, dalintis patirtimi. Kuo toliau, tuo gilesniais ir skausmingesniais išgyvenimais. Kol galų gale mano paties problemos ėmė atrodyti tokios menkos. Pamanyk, negaliu pasakyti patinkančiai merginai, kad ją myliu – kai tuo tarpu šeimos byra, gyvenimai griūna.

Šios grupės veiklą organizavo tikri psichologai, tad aišku neapsiėjo be kapstymosi po vaikystę bei panašių dalykų. Buvo ir kuriozų, kai man išrašė “diagnozę”, kad susirasiu žmoną tokią, kaip mano mama – o jeigu man tokia perspektyva nepatinka, tai viso labo pasąmonės pokštai. Na ir kaip su tuo pasiginčysi?

Dar viena vedėjų vinis buvo psichologinių žaidimų atpažinimas ir vengimas. Tai tam tikra (ir gana dažna) žmonių bendravimo forma pagal nuolat besikartojančius scenarijus. Pvz. “vargšė” namų šeimininkė, kuri visiems guodžiasi apie savo sunkumus, bet iš tiesų nori gauti dėmesio. Arba “gelbėtojas”, kuriam patinka tokias “vargšes” gelbėti ir t.t. Gana įdomi teorija – apie ją galima daugiau paskaityti knygoje “Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės”.

Vis dėl to labiausiai šioje veikloje patiko atvirumas ir sąžiningumas, kurie gydo ir suteikia jėgų. Susirinkdavome kartą per savaitę, trečiadienio vakarais. Dažnai nutikdavo, kad ateidavau į susitikimą pavargęs nuo darbų, o išeidavau spinduliuodamas energija. Kartais supykdavau. O kartais nuoširdžiai pravirkdavau. Nes retai pasitaiko pajausti tiek daug gilių ir realių emocijų.

Ir štai vakar buvo paskutinis susitikimas. Metai praėjo, bet problemos liko. Grupės iniciatoriai nežadėjo stebuklo ir tą savo anti-pažadą įvykdė. Bet kai ką išsinešu su savimi: išmokau aiškiau dėstyti savo mintis, tapau atviresnis ir daugiau subrendau. Vadinasi laikas gerai praleistas.

4 comments On Bendravimo grupės

  • Turiu knyga sita, tik lietuviska, bet kazkaip nesigilindama skaiciau… Nezinau, matyt reikia tam tikros busenos. Juk visas mintis dazniausiai suprantam per savo emocijos prizme.

  • visai idomu tos bendravimo grupes. butu smagu nueiti, tik kaina truputi didoka.

  • O kuo blogiau yra draugų didesnės ar mažesnės grupės, kuriose taip pat gali dalytis išgyvenimais?..

  • tu drąsus. niekada neišdrįsčiau eiti į tokius užsiėmimus 🙂 oh wait, aš nemoku atsiskleisti nepažįstamiems žmonėms ir man juos reikia prisijaukinti, arba jie turi mane prisijaukinti, kad vyktų sklandus bendravimas. aš galiu išsipasakot tik savo artimiausiems draugams, bet ir tai, yra tokių dalykų, apie kuriuos nenoriu šnekėti net su draugais. arba dar yra tokių dalykų, kurių negali pasakyti. čia ko gero yra baimė. o taip, kartais būna baisu susimauti 🙂 simple

Palikite komentarą:

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas

Site Footer