Karmazinų pažintiniai takai

Viena iš mano dvasinių atgaivų yra eiti pasivaikščioti. Geriausia kur nors po gamtą. Tada paleidžiu susikaupusius stresus, mintys pačios susidėlioja ten, kur joms reikia. Pamaniau, kad verta pasidalinti man patinkančiomis vietomis ir su kitais.

Visai netoli Vilniaus (~25 km), Neries regioniniame parke yra Dūkštos miestelis. Jį patogiausia pasiekti važiuojant per Sudervę. Atvykus galima eiti netgi dviem maršrutais: vienas yra Karmazinų pažintinis takas, kuris driekiasi palei Nerį, o kitas yra Dūkštos pažintinis takas, kuris vingiuoja aplink nedidelį upelį ir apima tris piliakalnius. Žemiau pateikiu žemėlapį, kad būtų lengviau orientuotis.

Karmazinų žemėlapis
Karmazinų žemėlapis

Kiekvienas takas yra maždaug 8 km ilgio, bet kai kuriose vietose galima nukirsti kampus. Tad visumoje sugaišite apie 1-2 valandas. Jei oras šiltas, rekomenduoju pasiimti maisto piknikui – yra įrengtos pavėsinės, kuriose galima pailsėti. Kitoje upės pusėje dar yra kiek ilgesnis dviračių takas.

Bundantis pavasaris

Beje, nusiteikite šiek tiek palaipioti, nes takas eina per kalvas 😉 Atsiveriantys vaizdai tikrai puikūs ir atima žadą. Ypač gražu vėlyvą pavasarį ar ankstyvą rudenį.

Rudens spalvos

(nuotraukos: Rasa, 2014)

Palikite komentarą:

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas

Site Footer